button

Jan Lüneberg

Żeglarstwo należy również, oprócz sportów jeździeckich, do aktywności mocno wspieranej przez spółkę ACCURAT. Od 2010 roku jesteśmy sponsorem dla Jana Lüneberga (skippera i szefa zespołu) i jego drużyny, składającej się ze sternika Paula Osta, spinakera Felicii Moeltzner, trymera Tima Schuhmachera i taktyka Floriana Schlittera, którzy od 1,5 roku w tym składzie biorą udział w organizowanych na terenie Europy regatach w klasie J/24.

W 2015 roku nasza drużyna U25 zdobyła nawet tytuł wicemistrza świata! Mistrzostwa Świata 2015 w Boltenhagen odbywały się w dobrych warunkach pogodowych. Nasza drużyna ACCURAT mogła po raz pierwszy zakwalifikować się do mistrzostw świata i wśród międzynarodowej konkurencji (Włochy, Holandia, Francja, Wielka Brytania, Peru, Argentyna, USA, Barbados, Szwecja, Węgry, Japonia, Brazylia itd.) od razu zdobyła 2 miejsce! I to mimo, iż poprzeczka dla tej klasy, w przypadku tego rodzaju dużych wydarzeń, jest szczególnie wysoko ustawiona. Wielu uczestników zostało już mistrzami świata i kontynentu w innych klasach. Również kilku zwycięzców olimpijskich zakwalifikowało się obecnie w klasie J/24 po raz pierwszy do mistrzostw świata i wśród międzynarodowej konkurencji (Włochy, Holandia, Francja, Wielka Brytania, Peru, Argentyna, USA, Barbados, Szwecja, Węgry, Japonia, Brazylia itd.) od razu zdobyło 2 miejsce! I to mimo, iż poprzeczka dla tej klasy, w przypadku tego rodzaju dużych wydarzeń, jest szczególnie wysoko ustawiona. Aktualnie między innymi mistrzowie świata i kontynentu oraz kilku olimpijskich zwycięzców z innych klas jachtowych żegluje w klasie J/24.

Boot

Drużynę wyposażyliśmy w niezbędny ekwipunek: od łodzi, poprzez żagle, aż po odzież. Jacht ACCURAT nosi imię „Fast Forward„” i jest jachtem klasy J/24. Jacht liczy 7,32 m długości i 2,72 m szerokości, a dzięki ilości sztuk (5500 szt.) pływających obecnie po wodach jest najbardziej rozpowszechnioną klasą off-shore one na całym świecie.
Dzięki swojej szerokości jacht waży 1,5 t.

Naturalnie nadal wspieramy naszą drużynę żeglarską ACCURAT i życzymy jej zwycięstw na kolejnych regatach!

Kontakt

ACCURAT Gesellschaft für Personaldienstleistungen mbH
Zepernicker Chaussee 7
16321 Bernau

Telefon: +49 (0)30 847156 - 0
Faks: +49 (0)30 847156 - 79

E-mail: kontakt@accurat.eu